KAKAVOS PUPELĖS IR REGIONAI

Jaudinanti šokolado įvairovė apsuka galvą ir paklaidina, atrodo, kad tik didžiausi gurmanai gali suprasti viso to reikšmę, bet tai visiškai netiesa. Užtenka sukrimsti visai nedaug informacijos, kad rinkdamasis šokoladinius gardėsius pasirodytum lyg iš Paryžiaus užklydęs maître du chocolat. Tačiau, kad galėtum pasivadinti meistru, pradėti teks nuo Pietų Amerikos džiunglių ir Afrikos pakrančių.

Kakavmedžių ūkiai yra ten kur šilta ir drėgna, na žinot, Karibų jūros regionas, Amazonės džiunglės ir kitos tropikų pakrantės. O tai, iš kokio regiono atkeliavusios pupelės yra svarbu. Matot, kiekvienas kakavmedžių ūkis turi savo nusistovėjusias tradicijas ir fermentavimo metodus, dar prisideda gamtinės sąlygos. O visa tai kartu nulemia būsimo šokolado skonį ir savybes. Todėl tokie šokolado gamintojai kaip  „Barry Callebaut“ ant savo pakuočių didžiuojasi, kad jų šokoladas yra 100% atsekamos kilmės. Kitaip tariant, gali žemėlapyje parodyti ne tik regioną, bet ir į konkretų ūkį, iš kurio atkeliavo vienos ar kitos kakavos pupelės.

Tačiau įdomiausia dalis yra kakavos pupelių maišymas. Čia maišosi ne tik regionai, bet ir rūšys, kurios gali pasižymėti skirtingu skoniu, priklausomai nuo jų kilmės vietos. Kombinacijų gali susidaryti daugybę, todėl dauguma gamintojų šią proceso dalį laiko paslapty. Ilgai atrinkinėtos ir maišytos kakavos pupelės yra paskrudinamos - čia tiap pat kiekvienas turi savas taisykles. Ir po šio ilgo proceso iš pirmo žvilgsnio paprastas juodas ar pieniškas šokoladas gali skirtis savo kartumu, skonio intensyvumu, rūgštumu ar turėti išskirtinį vaisių bei žolelių poskoniais.

Nuotrauka: Barry Callebaut



Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis October November December